بستن پنجره
درمان و جلوگیری از نیش حشرات در تابستان
21 تیر ماه 1401

گزش حشرات در فصل تابستان

فصل تابستان زمان گردش و گذران وقت در فضاهای بیرون از خانه بوده به همین دلیل مردم ممکن است از نیش حشرات در امان نباشند. گرمای تابستان به ویژه در مناطقی که رطوبت هوا نیز بالاست، محیطی مناسب و ایده آل را برای پشه‌ها ایجاد می‌کند؛ چرا که پشه‌ها در آب‌ها و محیط های گرم و مرطوب رشد و نمو کرده و به طور کلی در این فصل جمعیت بسیاری از حشرات افزایش می یابد.


روش های جلوگیری از نیش حشرات در تابستان

عدم استفاده از عطر و رنگ‌های روشن

سعی کنید تا در فصل تابستان از لباس‌های رنگ روشن استفاده نکنید. حشرات علاوه بر اینکه جذب آب راکد می‌شوند، به عطرها و رنگ‌های روشن نیز علاقه دارند.

استفاده از کرم و اسپری ضد گزش

شما می‌توانید بخش‌های آزاد پوست را به وسیله کرم و اسپری، عایق کنید. این نکته را رعایت کنید تا ترکیبات آن وارد چشم نشود و دست کم سه بار در روز از آن استفاده کنید.

بررسی لباس کودک

با پوشیدن لباس‌های آستین بلند و شلوار بلند از گزش حشرات جلوگیری کنید. اگر کودک شما قصد دارد که در چمن بازی کند، بهتر است تا چکمه بپوشد. با بررسی لباس کودک برخی حشرات مثل کنه، فرصت برای نیش زدن پیدا نمی‌کنند.اگر مشاهده کردید که سر کنه در داخل پوست قرار دارد از یک موچین برای برداشتن آن استفاده کنید.

استفاده از روغن نعناع

استفاده از روغن نعناع یکی از درمان‌های خانگی است که دافعه پشه است. بهتر است با استفاده از روغن کانولا آن را رقیق کنید.

اگر دچار گزش یا نیش حشرات شدیم، چه کنیم؟
- اگر هنوز نیش روی پوست هست، آن را پاک کنید.
- ناحیه آسیب‌دیده را با آب و صابون بشویید.
- کمپرس سرد و یا بسته یخ را برای حداقل ۱۰ دقیقه روی محل تورم قرار دهید.
- در صورت امکان، محل تورم را به سمت بالا نگه دارید، این کار به کاهش تورم کمک می‌کند.
- از خاراندن نقطه آسیب‌دیده خودداری کنید تا شانس عفونت را پایین بیاورید.

گاهی ممکن است درد، تورم و خارش چند روز طول بکشد. از داروساز در مورد دارو‌هایی مانند مسکن‌ها، کرم‌های ضدخارش و آنتی هیستامین‌ها، که می‌توانند کمک کنند، سؤال کنید.


درمان های خانگی برای نیش حشرات

جوش شیرین

با مخلوط کردن جوش شیرین و سرکه خمیری درست کنید و این ماده خمیری‌شکل را روی نقاطی که پشه نیش زده بمالید. این خمیر، اثر سمی ماده ای را که پشه با نیش خود وارد بدن کرده است، خنثی می کند و به زودی خارش آن بهبود می یابد. بعد از آن‌که این ماده خمیری خشک شد، بهبود گزش پشه تسریع می شود.

خمیر دندان

استفاده از خمیردندان سبب تسکین خارش می شود. خارش پوست باعث گسترش سم به مناطق دیگر پوست می شود و سبب افزایش خارش های بعدی می گردد.

نمک

پس از آن که قسمتی از بدنتان دچار گزش پشه شد، می توانید آن قسمت را با آب بشویید و روی آن را آرام بمالید. سپس اطراف آن قسمت نمک بمالید. خارش آن، بعد از چند لحظه بهبود می یابد.

دئودرانت

ماهیت قلیایی دئودورانت باعث تسکین درد گزش پشه می شود. نوع جامد آن از نوع اسپری و ژل آن بهتر می باشد.

آلوئه ورا

از درمان های مهم خانگی برای بیماری های پوستی از جمله گزش پشه، استفاده از آلوئه ورا می باشد. استفاده از آلوئه ورا، نه تنها خارش نیش پشه را تسکین می دهد، بلکه سبب تسریع در بهبودی آن می شود.به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده