بستن پنجره
امگا 3 و فواید آن برای کودکان
27 شهریور ماه 1400

امگا 3 چیست؟

امگا 3 نوعی اسید چرب طبیعی است که برای ادامه زندگی به آن نیاز داریم و باعث رشد و نمو بدن ما می شود. امگا 3 ماده ای است که بدن نمی تواند به طور طبیعی آن را بسازد، به همین دلیل لازم است آن را از طریق مواد غذایی و یا مکمل های غذایی حاوی امگا 3 تأمین نمود. آزمایشات نشان داده اند که اکثر مردم در بدن خود با کمبود امگا 3 مواجه اند که این کمبود در زنان بیشترین آمار را دارد. اگر به مدت 3 الی 4 هفته از مواد غذایی حاوی امگا 3 به مقدار نیاز مصرف نشود لازم است که فرد شروع به مصرف مکمل امگا 3 کند تا این کمبود جبران شود.

منابع غذایی تأمین امگا 3

منبع اصلی تأمین امگا 3 ، غذاهای دریایی مانند ماهی قزل آلا، میگو،شیر ماهی می باشند اما در مواد غذای دیگر نیز یافت می شود که شامل موارد زیر می باشد:

-حبوبات

- زیتون

-گردو

-سویا

-بادام

-شاهدانه

-دانه کتان

فواید امگا 3 برای کودکان

مصرف امگا 3 مخصوصا برای کودکان مهم است.این اسیدهای چرب نقشی بسزایی در رشد و نمو کودک دارند و با فواید بی شماری برای سلامتی در ارتباط هستند با این حال، بسیاری از والدین مطمئن نیستند که مکمل های امگا 3 برای فرزندان آنها ضروری است - یا حتی بی خطر است یا خیر؟

مکمل های امگا 3 مزایای زیادی برای کودکان دارد. یکی از مشکلات والدین با کودکان خود در سنین 1 تا 7 سال مشکلات بیش فعالی و کندی یادگیری کلامی و صحبت کردن کودک است. اگر کودک شما با چنین اختلالاتی روبرو باشد بی شک یکی از ترکیبات مهم و مفید برای درمان آن مصرف شربت امگا 3 است. امگا 3 می تواند بیش فعالی و مشکلات ناشی از آن مانند عدم تمرکز، درد قفسه سینه، سرفه و خس خس سینه را از بین ببرد و باعث شود کودک شما زودتر شروع به صحبت کردن کند. این تنها بخشی از فواید امگا3 برای کودکان است.

سایر فواید امگا 3 :

- افزایش حافظه، توجه، یادگیری

- تقویت سیستم ایمنی کودک

- تقویت و رشد جسمی و ذهنی کودک

- افزایش سلامت بینایی

- افزایش کیفیت خواب کودک

- بهبود خلق و خو و عملکرد مغز

- کمک به درمان بیش فعالی

- کاهش علائم آسم در کودکان. علائمی مانند درد قفسه سینه ، مشکلات تنفسی ، سرفه

- رشد چشم و مغز جنین

- افزایش سرعت یادگیری کلامی

عوارض جانبی احتمالی

عوارض جانبی مکمل های امگا 3 مانند روغن ماهی به طور کلی خیلی خفیف می باشد. رایج ترین آنها عبارتند از:

- حالت تهوع

- بوی بد دهان

- اسهال

- سردرد

- سوزش سر دل

- ناراحتی معده

- احساس ناخوشایند بعد از غذا خوردن

مطمئن باشید که کودک شما به میزان دوز توصیه شده از امگا 3 مصرف کند تا خطر ابتلا به عوارض جانبی کاهش یابد. همچنین می توانید مصرف آنها را با دوز کمتر شروع کنید و به تدریج افزایش دهید تا تحمل آن را در بدن ارزیابی کنید.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده