بستن پنجره
درمان های طبیعی برای رشد مو
25 بهمن ماه 1399

گفته می شود موهای شما جلوه زیبایی شماست و طبیعی است که بخواهید موهای زیبا و پرپشت داشته باشید. اگر می خواهید موهایی را که از دست داده اید مجدداً رشد دهید یا می خواهید موهایی که دارید بهتر شوند، برخی از این درمان های طبیعی را امتحان کنید. فواید اثبات شده آنها می تواند به تحریک رشد و تقویت موهای شما کمک کند.

1. ماساژ دادن

ماساژ پوست سر می تواند به ترمیم رشد مو کمک کند بخصوص اگر همراه با روغن و ماسک مو باشد. این حرکت باعث تحریک پوست سر و بهبود ضخامت مو می شود. اختصاص هر روز برای ماساژ پوست سر همچنین می تواند در رفع استرس و تنش به شما کمک کند. تصور می شود که نیروهای کششی در طول ماساژ رشد و ضخامت مو را در سلولهای پاپیلای پوستی ترغیب می کنند.

2. آلوئه ورا

مدت هاست که از آلوئه ورا برای درمان ریزش مو استفاده می شود. آلوئه ورا همچنین باعث تسکین پوست سر و موها می شود. این می تواند شوره سر را کاهش داده و فولیکولهای مو را که ممکن است توسط روغن اضافی مسدود شود، رفع کند. می توانید هفته ای چند بار ژل خالص آلوئه ورا را به پوست سر و موهای خود بزنید. همچنین می توانید از شامپو و نرم کننده حاوی آلوئه ورا استفاده کنید.

3. روغن نارگیل

روغن نارگیل منبع خوبی از اسیدهای چرب است که به داخل ساقه مو نفوذ می کند و بسته به نوع مو، می توان از آن قبل یا بعد از شستن مو استفاده شود. اگر موهای شما چرب است، می توانید یک شب یا چند ساعت قبل از شستن موها روغن را به پوست خود بمالید. اگر موهای شما خشک است، می توانید از روغن نارگیل به عنوان درمان ترک نیز نیز استفاده کنید. لازم است تحقیقات بیشتری در مورد روغن نارگیل به عنوان یک رشد دهنده مو انجام شود، اما تحقیقات تا الان نشان داده شده که این ماده باعث بهبود سلامت و درخشندگی مو می شود.

4. Viviscal

Viviscal یک مکمل طبیعی برای رشد مو است. این ماده از مواد معدنی، ویتامین ها و پودر کوسه و نرم تن ساخته شده است. این ماده به بازسازی سلول های جدید و تقویت سلول های موجود کمک می کنند. برای دیدن نتیجه باید قرص ها را دو بار در روز و حداقل شش ماه مصرف کنید. ویویسکال همچنین به شکل شامپو و نرم کننده در بازار ارائه میشود.

5. روغن ماهی

مصرف اسیدهای چرب امگا می تواند به بهبود مو از داخل کمک کند، زیرا پر از مواد مغذی و پروتئین هستند. مصرف یک مکمل امگا Trust Source همراه با آنتی اکسیدان به بهبود تراکم و قطر مو کمک می کند. همچنین ریزش مو را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا به سلول ها کمک می کند تا به درستی کار کنند و می توانند ایمنی بدن را افزایش دهند و منجر به سلامت کلی بهتر شوند.

6. لیمو

می توانید از آب لیمو تازه یا روغن لیمو استفاده کنید زیرا گفته می شود این مواد کیفیت و رشد مو را افزایش می دهند. روغن لیمو منبع مطمئن می تواند به شما در حفظ سلامت پوست سر و کمک به رشد مو کمک کند. آب لیموی تازه را 15 دقیقه قبل از شامپو به پوست سر و موهای خود بمالید.

حرف آخر

اگر می خواهید وضعیت موهای خود را بهبود ببخشید، برنامه داشته باشید و ثابت قدم بمانید. به یاد داشته باشید که نتایج درمانی ممکن است چند ماه طول بکشد. با روش های درمانی خلاق باشید و آنها را به همان اندازه که دوست دارید مخلوط کنید.

مهم این است که هر روز وقت بگذارید تا روی تغذیه موهای خود تمرکز کنید روش مورد نظر خود را بدست آورید. اگر این ریزش مو به هر مسئله عاطفی یا استرسی مربوط باشد، تمرین خودمراقبتی بسیار مفید خواهد بود. مثبت بمانید و تمام تلاش خود را برای حفظ یک سبک زندگی سالم انجام دهید که مکمل برنامه درمان موی شما باشد.

اگر این روش های طبیعی برای شما مناسب نیست با پزشک خود در مورد داروها یا روش ها صحبت کنید.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده