بستن پنجره
واکسن کرونا تولید شرکت مدرنا
1 آذر ماه 1399

مدرنا شرکت دومی ست که بعد از فایزر موفق به تولید واکسن کرونا شده است. نتایج بدست آمده از مدرنا مانند نتایج مشابه Pfizer اطمینان می دهد که این واکسن همچنین می توانند به پایان همه گیری کرونا (کوئید 19) کمک کنند.

هر دو شرکت از یک رویکرد کاملاً ابتکاری و تجربی برای طراحی واکسن های خود استفاده کردند.

مدرنا Moderna می گوید که این روز یک روز عالی ست و آنها قصد دارند طی چند هفته آینده برای استفاده همگانی واکسن درخواست کنند.

با این حال، باید گفت که نتایج این واکسن نتایجی اولیه است و هنوز سوالات زیادی درباره آن بی پاسخ مانده است.

واکسن مدرنا چقدر تاثیرگذار است؟

این آزمایش بر روی 30،000 نفر در ایالات متحده انجام شد كه به نیمی از آنها در فاصله چهار هفته دو دوز واكسن تزریق شد . به بقیه افراد تزریق ساختگی انجام دادند. این آزمایش نشان داد این واکسن در 94.5٪ درصد موارد مانع ورود ویروس Covid-19 به بدن میشود.

تال زاکس، مدیر ارشد پزشکی در مدرنا به BBC News گفت: "اثربخشی این واکسن چشمگیر بود به همین دلیل امروز روز مهمی ست."

دکتر استفان هوگ، رئیس شرکت مدرنا، گفت که پس از اعلام نتایج به مدت یک دقیقه گوش تا گوش خندیده است. وی به BBC News گفت: "من فکر نمی کنم هیچ یک از ما حدس میزد که این واکسن 94.5٪ در جلوگیری از بیماری Covid-19 موثر باشد ، این یک واقعیت حیرت آور بود."

شرکت Moderna می گوید در هفته های آینده کارهای مربوط به تولید انبوه این واکسن در ایالات متحده اعمال خواهد شد. انتظار می رود 20 میلیون دوز از این واکسن در کشور در دسترس باشد.

این شرکت امیدوار است که سال آینده حداکثر یک میلیارد دوز برای استفاده در سراسر جهان در دسترس داشته باشد و همچنین امیدوار است که آنرا در کشورهای دیگر نیز توزیع کند.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده