بستن پنجره
چطور هیدراته بمانیم
17 آبان ماه 1399

آب معنای زندگی است و بدون آن بدن انسان رو به زوال میرود. افرادی که با بطری های آب قدم میزنند و هر چند وقت یکبار چند جرعه مینوشند بهترین کار را میکنند.

چای سرد ، قهوه، و سایر نوشیدنی هایی که حاوی کافئین هستند، از انواع دریگر آبرسانی به بدن هستند اما مزایای آب را ندارند. بر اساس تحقیقات این نوع نوشیدنی های حاوی کافئین در واقع ادرار آور هستند، بنابراین حتی اگر آب دریافت می كنید، به دلیل وجود كافئین مقدار كمی مایعات اضافی از بدن نیز خارج میشود.

علائم و نشانه های کم آبی بدن

هر سلول ، بافت و عضوی در بدن شما برای عملکرد به آب نیاز دارد.

آب به تنظیم دمای بدن ، روان سازی مفاصل ، انتقال مواد مغذی ، دفع مواد زائد و گردش خون کمک می کند. این بدان معناست که در صورت کمبود آب بدن شما نمی تواند به درستی این عملکردها را انجام دهد ، این زمانی اتفاق می افتد که بیشتر از میزان دریافتی مایعات، مایعات از دست دهید.

به عنوان مثال ، شما می توانید در اثر تعریق ، استفراغ ، اسهال یا مصرف داروهای ادرار آور که باعث کاهش مایعات می شود، دچار کمبود آب بدن شوید.

برخی از افراد بیشتر از سایرین مستعد کم آبی هستند، از جمله کودکان ، بزرگسالان مسن و افرادی که بیماری های خاصی مانند دیابت و بیماری های کلیوی دارند.

علائم و نشانه های کم آبی شامل موارد نیز میشود:

تشنگی بیشتر

دهان خشک

تکرر ادرار

پوست خشک

خستگی

سرگیجه

سردرد

منابع غذایی جایگزین آب:

همانطور که برای سایر منابع آبرسانی ، بسیاری از میوه ها و سایر مواد غذایی حاوی آب هستن. بنا به گفته زلمن، پزشک تغذیه و کنترل وزن کلینیک Kathleen گوشت، به طرز شگفت انگیزی حاوی مقادیر بالایی آب میباشد. این مقدار میتواند تا 60٪ باشد.

برخی از منابع خوب جایگزین آب عبارتند از:

همبرگر

سینه مرغ

سوپ ، خورشت ، آبگوشت

گریپ فروت

انگور

هندوانه

آب میوه

نوشیدنی های ورزشی یا آبهای معطر

اسموتی ها


برای بیشتر افراد ، نوشیدن آب برای تأمین آب کافی است. اگر عرقتان بسیار شور است ، حتماً برای جبران سدیم و مایعاتی که از طریق عرق از دست می دهید، از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید.

در صورت عدم تحمل لاکتوز یا آلرژی به پروتئین شیر ، می توان از شیر بدون چربی و کم چربی به عنوان یک نوشیدنی موثر برای بعد از تمرین یا رفع تشنگی استفاده کرد.

محلول های آبرسانی دهان فرمول های خاصی هستند که برای جلوگیری و درمان کم آبی بدن ناشی از اسهال یا استفراغ استفاده می شوند.

خوشبختانه ، می توانید این محلول ها را به آسانی در منزل آماده کنید:

1 لیتر آب

6 قاشق چای خوری شکر

1.2 قاشق چایخوری نمک

آنها را در یک کاسه یا قابلمه بزرگ ترکیب کنید و هم بزنید تا شکر و نمک حل شود. در صورت تمایل می توانید کمی از مواد تقویت کننده طعم برای بهبود طعم استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده