بستن پنجره
افزایش ایمنی و کوئید 19
10 آبان ماه 1399

موارد ذکر شده در زیر میتوانند سلامت ایمنی بدن شما را تقویت کنند:

اگر می خواهید ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، و به این فکر میکنید که چگونه به بدن کمک کنید تا در برابر بیماری ها مقابله کند. باید بدانید که تنها چند تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی ممکن است دفاع طبیعی بدن شما را تقویت کرده و به شما در مبارزه با عوامل بیماری زای مضر یا ارگانیسم های عامل بیماری کمک کند.

در اینجا 5 نکته برای تقویت ایمنی آورده شده است:

اگر می خواهید سلامت ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه به بدن کمک کنید تا در برابر بیماری ها مقابله کند.

1. غذاهای کامل گیاهی بیشتر بخورید

غذاهای گیاهی کامل مانند میوه ها ، سبزیجات ، آجیل ها ، دانه ها و حبوبات سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان هستند که ممکن است در مقابل عوامل بیماری زای مضر به شما برتری دهند.

آنتی اکسیدان های موجود در این غذاها با مقابله با ترکیبات ناپایدار موسوم به رادیکال های آزاد به کاهش التهاب کمک می کنند ، که در صورت تجمع در بدن در سطوح بالا باعث التهاب می شود. التهاب مزمن با بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی ، آلزایمر و برخی سرطان ها در ارتباط است.

در همین حال ، فیبر موجود در غذاهای گیاهی میکروبیوم روده یا جامعه باکتری های سالم روده شما را تغذیه می کند. یک میکروبیوم روده قوی می تواند ایمنی شما را بهبود بخشد و به شما در جلوگیری از ورود عوامل بیماری زای مضر از طریق دستگاه گوارش به بدن کمک کند. علاوه بر این ، میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C هستند که ممکن است مدت زمان سرماخوردگی را کاهش دهد.

2.مکمل پروبیوتیک

غذاهای تخمیر شده غنی از باکتری های مفیدی به نام پروبیوتیک هستند که دستگاه گوارش شما را پر می کنند. این غذاها شامل ماست ، کلم ترش ، کیمچی ، کفیر و ناتو است. تحقیقات نشان می دهد که یک شبکه شکوفا از باکتریهای روده می تواند به سلولهای ایمنی بدن شما کمک کند تا بین سلولهای سالم و سالم از ارگانیسم های مهاجم مضر تمایز قائل شوند.

در یک مطالعه 3 ماهه بر روی 126 کودک ، کسانی که فقط 70 میلی لیتر شیر تخمیر شده روزانه می نوشیدند ، در مقایسه با یک گروه کنترل حدود 20٪ بیماری عفونی دوران کودکی کمتری داشتند. اگر به طور منظم غذاهای تخمیر شده نمی خورید ، مکمل های پروبیوتیک گزینه دیگری است.

3.قندهای مازاد را محدود کنید

تحقیقات اخیر نشان می دهد که قندهای مازاد و کربوهیدرات های تصفیه شده ممکن است ارتباط مستقیم با اضافه وزن و چاقی داشته باشند. چاقی نیز ممکن است خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد.

طبق یک مطالعه مشاهده ای، در حدود 1000 نفر افراد مبتلا به چاقی که واکسن آنفلوانزا دریافت کرده اند دو برابر بیشتر از افراد بدون مشکل چاقی که واکسن دریافت کرده اند، احتمال ابتلا به آنفلوانزا را دارند

جلوگیری از مصرف قند می تواند باعث کاهش التهاب و کاهش وزن شود، بنابراین خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی را کاهش می دهد

با توجه به اینکه چاقی ، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی همگی می توانند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنند ، محدود کردن قندهای مازاد قسمت مهمی از رژیم غذایی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

شما باید تلاش کنید مصرف قند خود را به کمتر از 5٪ کالری روزانه خود محدود کنید. این مقدار برای کسی که رژیم 2000 کالری دارد تقریباً 2 قاشق غذاخوری (25 گرم) قند است.

4. سطح استرس خود را مدیریت کنید

رفع استرس و اضطراب کلید سلامتی در ایمنی بدن است. استرس طولانی مدت باعث ایجاد التهاب و همچنین عدم تعادل در عملکرد سلول های ایمنی می شود. به طور خاص ، استرس طولانی مدت روانشناختی می تواند پاسخ ایمنی را در کودکان سرکوب کند.

فعالیت هایی که به شما کمک می کنند استرس خود را کنترل کنید شامل مراقبه ، ورزش ، کتاب خوانی ، یوگا و سایر اقدامات مشابه است. همچنین می توانید از مراجعه به یک مشاور یا درمانگر ، چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری بهره مند شوید.

5. استفاده هوشمندانه از مکمل های دارویی و غذایی

اگر راجع به مکمل هایی که به جنگ کوئید 19 میروند شنیده اید، باید این را هم بدانید که همه آنها بی اساس هستند. آنها در بهترین حالت میتوانند سیستم ایمنی فرد را بالا ببرند. با توجه به موسسه ملی بهداشت (NIH) ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استفاده از مکمل سبب پیشگیری یا درمان COVID-19 میشود، وجود ندارد.

با این حال ، برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های زیر ممکن است پاسخ ایمنی عمومی بدن شما را تقویت کنند:

ویتامین C. طبق بررسی انجام شده در بیش از 11000 نفر ، مصرف 1000-2000 میلی گرم ویتامین C در روز ، مدت زمان سرماخوردگی را در بزرگسالان 8٪ و در کودکان 14٪ کاهش داد. با این حال ، مکمل برای جلوگیری از سرماخوردگی جلوگیری نکرد.

ویتامین D. کمبود ویتامین D ممکن است احتمال بیمار شدن شما را افزایش دهد، بنابراین مصرف این مکمل این احتمال را کم میکند. به نظر نمی رسد که مصرف ویتامین D اضافی هنگامی که سطح کافی از ن در بدن وجود دارد، مزایایی داشته باشد.

روی. در یک بررسی در 575 فرد مبتلا به سرماخوردگی ، مکمل بیش از 75 میلی گرم روی در روز مدت زمان سرماخوردگی را به اندازه 33٪ کاهش داد.


به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده