بستن پنجره
نحوه صحیح استفاده از ماسک صورت
26 مهر ماه 1399

ماسک صورت چیست؟

ماسک ها امروزه با نام های تجاری مختلف و در رنگ و سایز های متنوع فروخته میشوند اما نکته مهم این است که آنها مطابق با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی تولید شده باشند. ماسک های صورت به کاهش ورود ویروس ها و میکروب ها کمک می کنند. وقتی کسی صحبت می کند ، سرفه می کند یا عطسه می کند ، ممکن است قطره های ریزی در هوا آزاد کند که می تواند دیگران را به آن بیماری آلوده کند. اگر کسی بیمار باشد ، ماسک صورت می تواند تعداد میکروب هایی را که فرد حامل آزاد می کند کاهش دهد و از افراد دیگر در برابر بیماری محافظت کند. ماسک صورت همچنین از بینی و دهان فرد استفاده کننده در برابر پاشیده شدن و یا اسپری مایعات بدن به بیرون محافظت می کند.

چه زمانی باید از ماسک صورت استفاده شود؟

استفاده از ماسک صورت در هنگام بیماری سرفه یا عطسه (همراه با تب یا بدون آن) و در صورت وجود افراد دیگر در اطراف شما ضروری ست. ماسک صورت به شما در محافظت از بیماری شما کمک می کند.

نحوه گذاشتن و برداشتن ماسک صورت؟

ماسک های یکبار مصرف صورت باید یکبار استفاده شود و سپس در سطل آشغال ریخته شود. همچنین در صورتیکه ماسک صورت مرطوب یا خیس میشوند بهتر است با یک ماسک نو تعویض شوند.

همیشه دستورالعمل های مربوط به محصول و نحوه نگهداری ماسک و روش های استفاده و ماسک را از آن استفاده کنید. اگر دستورالعمل استفاده و برداشتن ماسک در دسترس نیست ، مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه درست گذاشتن ماسک صورت

دستان خود را قبل از لمس ماسک با آب و صابون یا ضد عفونی کننده دست تمیز کنید.

یک ماسک را از جعبه بردارید و مطمئن شوید که پارگی یا سوراخ در روس سطح پارچه ای ماسک وجود ندارد.

مشخص کنید که کدام طرف ماسک بالا است. طرف ماسکی که دارای لبه منحنی محکمی دارد، قسمت فوقانی آن است و قرار است روی بینی شما قالب شود.

مشخص کنید که کدام طرف جلوی ماسک است. در مورد ماسک های رنگی، قسمت رنگی ماسک معمولاً جلو است و باید رو به شما باشد، در حالی که قسمت سفید صورت شما را لمس می کند.

برای نوع ماسکی که استفاده می کنید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

ماسک صورت کش دار: ماسک را به سطح بینی خود گذاشته کش ها را از دو طرف به گوش ها ببندید.

ماسک صورت نوار دار: ماسک را با نوک انگشت در دست بگیرید ، اجازه دهید تا سربندها آزادانه زیر دست آویزان شوند. ماسک را به سطح بینی خود بیاورید و نوار بالایی را روی سر خود بکشید تا روی تاج سر شما قرار بگیرد. بند پایین را روی سر خود بکشید تا در گردن شما قرار بگیرد.

حتما لبه منحنی محکم ماسک را به شکل بینی خود گذاشته و محکم کنید.

پایین ماسک را کامل روی دهان و چانه خود بکشید.

از جابجایی گه و بیگاه ماسک با دستان خود بپرهیزید.

نحوه برداشتن ماسک صورت

قبل از لمس ماسک، دستان خود را با آب و صابون یا ضد عفونی کننده دست تمیز کنید. از لمس قسمت جلوی ماسک خودداری کنید. قسمت جلوی ماسک آلوده است. فقط حلقه های گوش / بندها / باند را لمس کنید. برای نوع ماسکی که استفاده می کنید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

ماسک صورت کش دار: هر دو حلقه گوش را بگیرید و ماسک را به آرامی بلند کرده و بردارید.

ماسک صورت نوار دار: ابتدا بند پایین را روی سر خود برداشته سپس بند بالا را روی سر خود بکشید.

ماسک را در سطل زباله بیندازید. دستان خود را با آب و صابون یا ضدعفونی کننده دست تمیز کنید.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده