بستن پنجره
افزایش عمل های زیبایی در دوران کرونا!
12 مهر ماه 1399

فعالیت کلینیک‌های زیبایی در دوران کرونا:

علی رغم اینکه بسیاری از مراکز درمانی به علت کوئید 19 تحت فشار هستند، تعدادی از کلینیکهای جراحی پلاستیک همچنان باز بوده و به فعالیتهای خود ادامه میدهند. هر چند آنها برای جلوگیری از شیوع کوئید و ابتلا بیماران به ویروس کوئید19 اقدامات سختگیرانهای مانند آزمایشات Covid-19 و ضد عفونی مکرر دستها و سطوح را اتخاذ می کنند.

طبق آمار رسمی، کلینیکهای ایالات متحده ، ژاپن ، کره جنوبی، ایران و استرالیا همگی شاهد افزایش بیمارانی هستند که برای جراحی از جمله پرکننده لب ، بوتاکس ، لیفت صورت و عمل بینی مراجعه میکنند.

آرون هرناندز، بیماری که در لس آنجلس عمل زیبایی لب و گونه داشت ، میگوید: "من تصمیم گرفتم عمل زیبایی ام رادر حین قرنطینه انجام دهم زیرا به من اجازه میداد با سرعت خودم خوب شوم."

عمل زیبایی لب چیزی نیست که همه مردان تمایل به انجام آن داشته باشند، بنابراین ترجیح دادم در خانه بمانم و به طور کامل بهبود یابم و وقتی بیرون برم مردم متوجه تغییر من نخواهند شد" "

دکتر Rod J Rohrich ، جراح زیبایی مستقر در تگزاس، میگوید که این روزها بیماران بیشتری را ملاقات می‌کند. به گفته ایشان: "اگر بخواهیم می توانیم شش روز در هفته عمل داشته باشیم و این خیلی عجیب و غریب است" وی ادامه داد: "معمولاً افراد هنگامی که تصمیم میگیرند عمل زیبایی انجام دهند باید مد نظر داشته باشند مدتی را باید از خانه کار کنند، و یا مرخصی بگیرند. اما در شرایط کنونی كه بسیاری از افراد از خانه كار می كنند، نیازی به نگرانی نیست".

فقط ایالات متحده نیست که در طی شیوع بیماری شاهد افزایش بیماران است. کره جنوبی نیز کشوری ست که در جراحی زیبایی در رتبه بالا قرار دارد. این کشور همچنین از اولین کشورهایی بود که موارد ویروس کوئید 19 را مشاهده کرد. این کشور به جای قرنطینه در سرتاسر کشور یک برنامه فاصله اجتماعی برقرار کرد و همچنین افراد را تشویق کرد که از خانه کار کنند.

کلینیک های آرایشی و بهداشتی شاهد کاهش بازدیدکنندگان خارجی و توریست ها بوده اند، با این حال افراد محلی برای درمان به این کلینیکها مراجعه کرده‌اند. بنابراین تعدادی از کلینیک‌ها تصمصم گرفتند برای تشویق بیشتر مردم محلی به آنها تخفیف دهند.

سخنگوی بیمارستان BK در کره جنوبی میگوید: "با وجود کوئید 19 بیماران از عمل های جراحی استقبال میکنند آنها احساس امنیت و راحتی می‌کنند بنابراین تعداد بیماران به طور مداوم در حال افزایش است. با وجود ویروس کرونا، تعداد بیماران برای درخواست عمل زیبایی در این بیمارستان نسبت به فصل مشابه سال گذشته دوبرابر افزایش داشته است."

با ورود ویروس کرونا به ژاپن، این کشور بصورت رسمی قرنطینه اعلام نکرد. اما نخست وزیر شینزو آبه وضعیت اضطراری برای کشور اعلام کرد که تا پایان ماه می نیز ادامه داشت. او از همه خواست که حدالامکان در خانه‌هایشان بمانند.

با وجود این ، کلینیک‌های زیبایی ژاپن همچنین شاهد افزایش درخواست کنندگان بودند. این افزایش باعث شد انجمن پزشکی زیبایی ژاپن هشدار دهد که عملهای زیبایی برای بسیاری از افراد ضروری نیست". این انجمن از مردم خواست تا جراحی‌های زیبایی را متوقف کنند تا از گسترش بیشتر ویروس جلوگیری کنند".

خطرات پنهان جراحی پلاستیک در طی شیوع ویروس کرونا

دکتر چن می گوید: "جراحی و سایر اقدامات زیبایی اصولا بیمار را در وضعیت نقص ایمنی قرار می‌دهد، که این مساله بدن فرد را برای مقابله با ویروس کرونا نیز تضعیف خواهد کرد. در حالی که هفته ها انزوا و قرنطینه ممکن است فرصتی منحصر به فرد برای انجام یک عمل و بهبودی در خلوت به نظر برسد اما با تضعیف سیستم ایمنی، امکان درگیری بدن با ویروس کرونا و شدت گرفتن آن در بدن فرد بالا میرود. بعلاوه ، تقریباً 50 درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا ویروس بدون علامت هستند، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که تیم جراحی در تمام مراکز زیبایی عاری از ویروس باشد.

اگر بعد از عمل زیبایی مشکلی پیش بیاید چه؟

حتی اگر انجام یک عمل زیبایی در اتاق عمل مستقر در مطب کم خطر باشد، اما نگرانی این است که اگر بیمار برای عارضه ای نیاز به مراجعه به بیمارستان داشت ، بیمارستان نمیتواندیک تخت را از COVID گرفته و به فردی که عمل زیبایی انجام داده، اختصاص دهد. در وضعیت کنونی بیمارستان تمام تلاش خود را میکند تا از حداکثر ظرفیت خود برای پاسخگویی به بیماران کرونایی استفاده کند. علاوه بر این، جراحی زیبایی بر روی هر کسی، حتی یک فرد سالم، او را در وضعیت "در معرض خطر" قرار می دهد. بنابراین ما با تشویق افراد به انجام عمل های زیبایی، عملا به صورت غیر مستقیم میتوانیم سبب کاهش خدمات رسانی به بیماران کرونایی شویم.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده