بستن پنجره
حقایق درباره کوئید 19
12 مهر ماه 1399

اکثر خطوط هوایی پروازهای بین المللی را به طرز چشمگیری کاهش داده شده اند. اکثر کشورها مرزهای خود را برای افراد غیر مقیم بسته اند و حتی اگر فردی موفق به دریافت ویزا برای ورود به کشوری شده است به احتمال زیاد با یک قرنطینه دو هفته روبرو خواهد شد. برخی از کشورها اجازه می دهند که ساکنان کشورهای همسایه ، "حباب گردشگری" ایجاد کنند ، اما جدول زمانی برای بازگشایی کامل مرزها و پایان دادن به قرنطینه های اجباری نامشخص است.

 ایتالیا ، که یکی از کشورهایی ست که به شدت تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، به تدریج شروع به کاستن محدودیت مرزی خود کرده است، هرچند دولت هنوز اعلام نکرده است که چه موقع ممنوعیت این کشور را برای گردشگران خارجی بازگرداند. با این حال برخی از کشورها ، مانند مکزیک و پرتغال ، گفته اند که ممکن است حداقل برای بخشی از فصل تابستان بازگشایی شوند ، هرچند که هنوز هیچ اطلاعیه رسمی منتشر نشده است.

 

چه کسانی بیشتر در معرض ویروس کرونا هستند؟

افراد در هر سنی می توانند توسط ویروس جدید کرونا (2019-CoV) آلوده شوند. طبق بررسی های انجام شده و آمارهای بدست آمده، افراد مسن و افراد با بیماری های زمینه ای خاص (مانند آسم ، دیابت ، بیماری های قلبی) در مقابل کوئید 19 آسیب پذیرتر هستند.

WHO سازمان بهداشت جهانی به افراد جامعه توصیه می كند كه برای محافظت خود در برابر ویروس تمام اقدامات بهداشتی از جمله شستشوی مرتب دست ها، استفاده از ماسک های بهداشتی، عدم ارتباط با افراد مبتلا و رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

 

ویروس کرونا در آب و هوای گرم یا مرطوب منتقل میشود؟

طبق آخرین یافته ها، ویروس COVID-19 می تواند در همه مناطق و درانواع آب و هوا ، از جمله مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب منتقل شود. صرف نظر از شرایط آب و هوایی ، در صورت امکان منطقه مسکونی خود را کاملا ضدعفونی کرده و در جهت نگهداری آن اقدامات لازم را فراهم آورید. از جمله این اقدامات میتوان به فراهم کردن دستمال های یکبار مصرف جهت استفاده در آسانسورها، ضدعفونی کردن مرتب دستگیره درها اشاره کرد. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر COVID-19 تمیز کردن مکرر دست ها است. با انجام این کار ویروس های موجود در دستان خود را از بین می برید و با لمس کردن چشم، دهان و بینی از ورود ویروس به ریه جلوگیری خواهد شد.

 

آیا آنتی بیوتیک ها می توانند بیماری کرونا را درمان کنند؟

خیر ، آنتی بیوتیک ها در برابر ویروس ها کار نمی کنند. 19-COV یک ویروس است و بنابراین ، آنتی بیوتیک ها نباید به عنوان ابزاری برای پیشگیری یا درمان آن استفاده شوند.

 

آیا بیماری کروناویروس شدیدتر از آنفولانزا است؟

COVID-19 سبب بیماری شدیدتری نسبت به آنفولانزا میشود. در حالی که بسیاری از مردم در سطح جهان ایمنی نسبی نسبت به آنفولانزای فصلی را پیدا کرده اند ، COVID-19 یک ویروس جدید است که هیچ کس از آن ایمنی ندارد. این بدان معناست که افراد بیشتری مستعد ابتلا به عفونت هستند و برخی نیز به شدت تحت تاثیر این ویروس قرار میگیرند. در سطح جهان ، حدود 3.4٪ از موارد مبتلا به COVID-19 فوت شده اند. در صورتیکه آنفولانزای فصلی به طور معمول کمتر از 1٪ از افراد مبتلا را می کشد.

 

آیا نوزادان می توانند بیماری کروناویروس را دریافت کنند؟

به صورت علمی مشخص شده است که افراد در هر سنی امکان ابتلا به ویروس را دارند. اما تاکنون موارد نسبتاً کمی از COVID-19 در بین کودکان گزارش شده است.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده